Design Övrigt
1303967

Toini Nyström

(Finland, 1887-1967)
Toini nyström, rya modell  för finska handarbetes vänner, 1930-tal. ca 137x106 cm.

Toini Nyström, rya modell för Finska Handarbetes Vänner, 1930-tal. Ca 137x106 cm.

"Poikue". (Kull)

Åldersrelaterat slitage.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
250 EUR