Stål, plexiglas, manuell, armband ej Omega. 1960-tal.
Boett ref.nr 14390-9-SC (CSP)
Kaliber 285
Urverkets serienr 18129025.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Åldersrelaterat slitage. Urtavla med patina.