Per Wichmann, foto, 1996, signerad och daterad.

Bilderna är utskrivna på syrafritt lumppapper
med pigmentbläck och skall vara arkivbeständiga i 150 år enligt leverantörerna. Inramat mått 89 x110 cm.

Proveniens

Pelle Wichamnn, som även har filmen som gjordes om baderskorna samt den SVT dokumentär som också sändes på SVT.

Utropspris
8 000 SEK