stål/vitmetall, manuell, plexiglas, läderband, ca 1942.
Caliber Venus 170, Boettnr. 447032
Urverk och Boett ej signerade. Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Renoverade visare