Poul Cadovius, hyllsystem, 7 st sektioner, "Royal system"
Palisander. Tre skåp 80 x 46 x 52 cm. Ett skåp 80 x 22 x 56 cm. Ett skåp 80 x 38 x 42 cm. Sex väggsektioner 246 x 80 cm. En väggsektion 246 x 67 cm. 13 hyllplan i olika storlekar. Tidningshylla. Nyckel finns.
Slitage. Ställvis blekt. Fanerskador. Smärre fläckar. Ej fullständigt genomgånget.