Byrå, gustaviansk stil, 1800-tal.

Byrå med tre lådor, måleri i kinesiserande stil. Beslag av mässing. Skiva av kalksten. Bredd 97, djup 50, höjd 85 cm. Nyckel finns.

Renoverad och kompletterad, skador, slitage och smärre lagningar. Skiva från omkring år 1900 av kalksten med smärre nagg och repor, (glapp mellan stomme och skiva).

Utropspris
5 000 SEK