Carsten Regild, objekt, Flaskpost signerad samt katalog Nekropolis Carsten Regild/Moderna Museet 1972.
"Flaskpost", meddelande i glasflaska. Utställningskatalog Carsten Regild/Moderna Museet 1972 medföljer. Flaska, höjd 29,5 cm. Katalog 22 x 30 cm.
Signaturen på flaskan är blekt.
katalog med slitage och mjuka hörn.
Konstnären Leif Eriksson.
Moderna Museet, Stockholm, 6 maj - 11 juni 1972.