Design Övrigt
1306172

Jacob Ängman

(Sverige, 1876-1942)
Jacob ängman, bestick, 28 dlr, silver "rosenholm", gab stockholm 1950-tal.

Jacob Ängman, bestick, 28 dlr, silver "Rosenholm", GAB Stockholm 1950-tal.

Skedar, 22 st, längd 12cm, gafflar län 6 st, längd 14cm, stämplade, totalvikt 48g.

Åldersrelaterat slitage.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
3 000 SEK