Jacob Ängman, bestick, 28 dlr, silver "Rosenholm", GAB Stockholm 1950-tal.
Skedar, 22 st, längd 12cm, gafflar län 6 st, längd 14cm, stämplade, totalvikt 48g.
Åldersrelaterat slitage.