Telefon, Jubileumsmodell, efter ” Taxen” LM Ericsson, sent 1900-tal

Svartlackerad, krom och mässing märkt LM Ericsson Stockholm, rikt dekorerad. Höjd ca 35 cm

Ej funktionstestad. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK