Design Konstglas
1306343

Alvar Aalto

(Finland, 1898-1976)
Alvar aalto, vas, 3030, signerad alvar aalto 3030.

Alvar Aalto, vas, 3030, signerad Alvar AAlto 3030.

Opalglas. Höjd 160 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V6
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
5 timmar 49 minuter
90
914
109
Utropspris
250 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 95 EUR. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
15 maj 21:19
90 EUR
15 maj 20:04
80 EUR