Gunnel Nyman, vas, glas, signerad G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -58.
Klart och bärnstenstonat glas med musch. Höjd 25 cm.
Åldersrelaterat slitage. Slipad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10