Design Konstglas
1306715

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel nyman, vas, signerad, g. nyman nuutajärvi notsjö, otydlig datering.

Gunnel Nyman, vas, signerad, G. Nyman Nuutajärvi Notsjö, otydlig datering.

Klart glas med musch. Höjd 26,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V10
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
480
4 874
580
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (11 bud)
5 maj 14:23
480 EUR
5 maj 14:23
470 EUR
5 maj 14:23
450 EUR
5 maj 14:23
440 EUR
5 maj 14:22
400 EUR