1306938

Marianne Richter

(1916-2010)
Marianne richter, matta, "glan grön", maskingjord "flossa", ca  277,5 x 195,5 cm, östergyllen.

Marianne Richter, matta, "Glan grön", maskingjord "flossa", ca 277,5 x 195,5 cm, Östergyllen.

Baksidan med etikett.

Något slitage, smutsig, fläckar. Sidorna med trampveck och skador. Etiketten skadad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - S13
Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Winter Sale 637

621. Berndt Lindholm, "Jour d'hiver aux environs de Gothemburg" (Vinterdag i Göteborgstrakten).
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
Aktuellt bud:
70 000 SEK