Bestående av;
1 terrin med lock och fat,
1 liten terrin med lock och fat,
2 runda uppläggningsfat,
1 rektangulärt uppläggningsfat,
1 såssnipa med fat,
2 karotter med lock,
2 skålar,
10 äggkoppar,
3 smörfat,
5 tallrikar diameter 26 cm,
10 djupa,
7 tallrikar diameter 21 cm,
1 kaffekanna,
1 tillbringare,
1 sockerskål med lock,
1 gräddkanna,
15 tekoppar med 16 fat,
12 kaffekoppar med 11 fat,
10 assietter.
Bruksslitage. Repor.
Modellen tillverkades 1971-1991.