Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

Gunnel Nyman, vas, glas, Nuutajärtvi Notsjö.

Klarglas med bubblor. Signerad G. Nyman Nuutajärvi Notsjö. Höjd 13 cm.

Tillverkningsdefekt/Nagg vid fot.

Utropspris
2 500 SEK