Gunnel Nyman, vas, glas, Nuutajärtvi Notsjö.
Klarglas med bubblor. Signerad G. Nyman Nuutajärvi Notsjö. Höjd 13 cm.
Tillverkningsdefekt/Nagg vid fot.