Snedklaffsekretär, sengustaviansk, Sverige omkring år 1800.

Fanerad med mahogny, fällbar klaff med bakomliggande lådinredning, fyra lådor, beslag av brons, längd 105, bredd 55, höjd 111 cm

Märken. Fläckar. Repor. Torrsprickor. Fanerlagningar. Delvis senare lås och skruvar. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
300 EUR