Servisdelar, Kunglig Dansk, "Musselmalet", 30 delar, porslin. Danmark

6 tekoppar, med 7 fat, höjd ca 5,5 cm, diameter fat ca 14 cm
2 kaffekoppar , höjd 6 cm
liten skål, höjd ca 4 cm
9 assietter, ej identiska, diameter ca 16 cm
Tekanna, höjd ca 13 cm
Kaffekanna, höjd 20 cm.
Grädd och sockerskål
Ljusstake, höjd ca 13 cm

Enstaka med nagg Bruksslitage.

Utropspris
2 500 SEK