Kaffeservis, 3 delar samt sockerskål med lock, silver 800, Palermo, Italien, 1944-1968.
Kaffekanna med uppsvängd pip och handtag, Höjd 14 cm. Ej stämplad.
Sockerskål med lock, höjd 10 cm. Gräddkanna höjd 9 cm.
Sockerskål med lock, delvis godronnerad. Höjd 15 cm.
Total vikt 535 g.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.