En stämplad av Johan Wiklund, verksam 1809-181, Norrköping. Obeliskformade. Linsfötter. Höjd 31 cm.
Slitage, repor, märken, bucklor. Renoverade ljuspipor. Ostadiga. Saknar manschetter.