Design Konstglas
1307793

Bertil Vallien

(Sverige, Född 1938)
Bertil vallien, skål, unik, kosta boda, signerad och numrerad.

Bertil Vallien, skål, unik, Kosta Boda, signerad och numrerad.

Oval svagt klockformad, invändigt med blästrad dekor av flygande man och fåglar. Märkt Kosta Boda Unique,1363590074, B.Vallien. Höjd ca 15 cm, längd 23 cm

Helhetsintrycket är gott.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
10 000 SEK