Design Konstglas
1307895

Oiva Toikka

(Finland, 1931-2019)
Oiva toikka,  årsfågel, signerad o. toikka nuutajärvi 2002.

Oiva Toikka, Årsfågel, signerad O. Toikka Nuutajärvi 2002.

Pärlhöna. Längd 21 cm. Bär tillverkarens etikett.

Smärre slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
400 EUR