Inkeri Toikka

(Finland, 1931-2009)
Inkeri Toikka
(Finland, 1931-2009)

Inkeri Toikka, skål, glas, signerad Inkeri Toikka Nuutajärvi Notsjö, 1980-tal.

Diameter 22 cm, höjd 12 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
250 EUR