BÖCKER, 35 st, "Stockholmiana", 1900-tal. Bla "Djurgården förr och nu", Stockholm 1925.

Inbundna resp pappband. Bla "Stockholms Borgargarde genom tiderna", "Stockholms hamnarbetare", "Stockholms slott", "I Kungl slottets biblioteksflygel", "Stockholm en resa i tiden från ett sekel till ett annat", "Med tunnelbanan till medeltiden", "Alberget och Oakhill på Djurgården", "Masreliezrummet i Hôtel Östergötland", "Stockholms trädgårdar under gångna tider", "Mälardrottningens gyllene sal", "Stockholms historia under 750 år".

Slitage, ej genomgångna.

Utropspris
2 000 SEK