Madeleine Pyk – en samling F769

Yves Saint Laurent

(Frankrike, Grundat 1961)
Yves Saint Laurent
(Frankrike, Grundat 1961)

Yves Saint Laurent, väska, "Cabas Chyc", Large.

Fodrad, dragkedsförsedd väska med top handle -handtag, svart läder, detaljer i "YSL"-märkt gulmetall.
Tre innerfickor, varav en med dragkedja.
Märkt "YVESSAINTLAURENT" och "made in italy" på numrerad etikett. Bredd 40 cm, höjd 22 cm, djup 18,5 cm. Inköpskvitto från Harrods medföljer och dustbag.

Åldersrelaterat slitage. Nyckel finns.

Formgivare

Utropspris
5 000 SEK