Knivar, 36 st (12+12+12), silver, Frankrike 1800-tal.
Modell i rokokostil samt med graverat monogram. 12 matknivar med stålblad längd, 25 cm
12 bordsknivar med stålblad, längd 21 cm.
12 efterrättsknivar med förgyllda blad i silver, längd 20,3 cm.
Total vikt inkl blad 2225 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.