Silver Bestick
1308187

Knivar, 36 st (12+12+12), silver, Frankrike 1800-tal.

Knivar, 36 st (12+12+12), silver, frankrike 1800-tal.

Modell i rokokostil samt med graverat monogram. 12 matknivar med stålblad längd, 25 cm
12 bordsknivar med stålblad, längd 21 cm.
12 efterrättsknivar med förgyllda blad i silver, längd 20,3 cm.
Total vikt inkl blad 2225 gram.

Smärre slitage.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
7 000 SEK