Design Möbler
1308769

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, stolar, 4st, "sjuan", fritz hansen, danmark, 2000.

Arne Jacobsen, stolar, 4st, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark, 2000.

Sits av skiktlimmad bok, med medföljande stolsöverdrag av skinn. Sitthöjd 45 cm.

Slitage. Repor. Märken.

Utropspris
4 000 SEK