Möbler Stolar
1308799

Karmstolar, ett par, rokokostil, 1900-talets mitt.

Målade stolar med skuren dekor av rocailler. Svängda, kopplade ben. Balusterformad ryggbricka. Klädd och stoppad sits. Sitthöjd 44, höjd 88 cm.

Senare målning. Slitage. Färgbortfall. Senare klädsel. Nedsutten stoppning.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H145
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK