Matservis, Blå Blomster, 123 delar. Royal Copenhagen, Danmark.

Bestående av:
28 mattallrikar, modell: 10/8097
8 lite mindre mattallrikar, modell: 10/8096
18 förrättstallrikar, modell: 10/8095
23 assietter, modell. 10/8093
2 assietter, modell. 10/8094
5 djupa tallrikar, modell: 10/8105
1 såsskål, modell: 10/8195
1 stort runt uppläggningsfat, modell: 10/8013
2 runda skålar, modell: 10/8060
1 avlångt uppläggningsfat, modell: 10/8072
1 fyrkantig skål, modell 10/8063
1 stort avlångt uppläggningsfat, modell: 10/8018
1 mellanstort avlångt uppläggningsfat, modell: 10/8016
1 mindre avlångt uppläggningsfat, modell: 10/8015
1 halvmådeformat fat, modell: 10/8010
1 trekantig skål, modell: 10/8278
2 ljusstakar, modell: 10/1711
2 saltkar, modell: 10/1876
1 tandpetshållare, modell 10/1809
1 litet avlångt fat (5cm), modell: 10/1802
1 litet fat (4cm), modell: 10/8180
1 skål för salt, modell: 10/1646
11 små kuvertsmörfat, modell: 10/1505
1 större kakfat med hänklar, modell: 10/8162
1 fat på fot med veckad kant och öra, modell: 10/8002
1 mindre skålfat med veckad kant, modell: 10/8008
1 skålfat på fot, modell:1532
1 sockerskål med lock, modell: 10/8139.
4 assietter med veckad kant, modell: 10/1625

Obetydligt ytslitage. Obetydligt nagg på en skål (modell 10/8060) och på en mattallrik (modell 10/8097)

Utropspris
8 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

128. Mats Theselius, fåtöljer, sex stycken, specialbeställd variant av "Aluminiumfåtölj", Källemo, Värnamo ca 1990.
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
Budhistorik
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
Aktuellt bud:
160 000 SEK