Silver Bägare & Skålar
1308951

H. Meyen & Co. (1846- ca 1950). Skål, silver med glasinsats, Tyskland 1900-talets början.

H. meyen & co. (1846- ca 1950). skål, silver med glasinsats, tyskland 1900-talets början.

Silverskålen invändigt förgylld. Tyska silverstämplar och tillverkarstämpel.
Glasinsatsen slipad stjärna i botten.
Vikt silverskålen: 750 g.
Höjd: 19,5 cm.

Smärre slitage. Mindre nagg och stötskada på glasinsatsens kant.

Klubbat pris
3 412
336
406
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
29 apr 20:02
3 412 SEK
29 apr 20:02
3 212 SEK
27 apr 22:11
3 000 SEK
22 apr 20:56
300 SEK