1309105

Okänd konstnär 1800-tal

Okänd konstnär 1800-tal , osign. miniatyr. bildyta, diameter: 10,5 cm. förgylld empireram.

Okänd konstnär 1800-tal , osign. Miniatyr. Bildyta, diameter: 10,5 cm. Förgylld empireram.

Mor och barn. Miniatyr. Bildyta, diameter: 10,5 cm. Förgylld empireram.

Ej examinerad ur ram. Fuktskada i nedre vänster hörn. Lite smuts under glaset.

Proveniens

Familjen Kocks samling, Äs gård.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93

Utropspris
4 000 SEK