Elisabeth Warling

(Sverige, 1858-1915)
Elisabeth Warling
(Sverige, 1858-1915)

ELISABETH WARLING, akvarell, sign.

Stuga i grönska. 34x24.

Ej examinerad ur ram.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm och på Linköpings museum.

Utropspris
1 000 SEK