Bertil Vallien, skulptur, signerad, upplaga 100 ex, Kosta Boda.
Glasblock med ansikte och trappa. Märkt 7175022 Kosta Boda Lim.Ed. 100. Höjd 14 exkl stensockel, längd 17 cm. Sockel 25 x 15 cm.
Helhetsintrycket är gott. Repor i botten.