Design Möbler
1309572

Bruno Mathsson

(Sverige, 1907-1988)
Bruno mathsson, fåtöljer ett par "eva" 1972.

Bruno Mathsson, fåtöljer ett par "Eva" 1972

Stomme av böjträ, klädda med vitt skinn, sitthöjd ca 40 cm

Bruksslitage. Repor. Märken. Omklädda av DUX på 80-talet. Fläckar.

Övrigt

Läderklädsel senare av DUX

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Klubbat pris
5 500
543
659
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
5 maj 13:58
5 500 SEK
5 maj 13:57
5 300 SEK
5 maj 13:57
5 100 SEK
5 maj 13:57
4 900 SEK
5 maj 13:56
4 700 SEK