Design Övrigt
1310345

Höganäs

(Sverige, Född 1909)
Höganäs, vas, jugend, tidigt 1900-tal.

Vas i stengods, djupstämplad "Höganäs" under. Dekor av slingrande ödlor. Höjd 28 cm, diameter ca 36 cm.

Slitage.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
4 000 SEK