Ole Lynggaard, armband samt hjärtformat lås i 14K guld.
Lås vikt 3 gram, stämplat OleL 585. Fasettslipad labradorit och rosenkvarts, diameter ca 11 mm. Längd med lås ca 22 cm.
Bruksslitage.