Design Möbler
1310382

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, bord, "a622", fritz hansen, danmark, 2008.

Arne Jacobsen, bord, "A622", Fritz Hansen, Danmark, 2008.

Bordsskiva fanerad med ek.
Fyrpassformad fot i aluminium. Etikettmärkt Fritz Hansen 2008. Diameter 75, höjd 70 cm.

Slitage. Märken. Några repor.

Utropspris
4 000 SEK