Klockor & Ur Golv & Väggur
1310725

Golvur, 1800-talets första hälft.

Golvur, 1800-talets
första hälft.
Golvur, 1800-talets
första hälft.
Golvur, 1800-talets
första hälft.
Golvur, 1800-talets
första hälft.
Golvur, 1800-talets
första hälft.
Golvur, 1800-talets
första hälft.

Målat golvur med sväng form. Bredd 55, djup 26, höjd 205 cm. Två lod och pendel finns.

Renoverat och kompletterat, lagningar. Delvis med framtagen färg och med senare målning. Ej funktionstestat. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK