Möbler Skåp & Byråar
1310727

Skrivskåp / klockskåp, tidigt 1800-tal.

Målat klockskåp med fällbar skrivklaff och bakomliggande lådinredning. Urtavlan märkt: "Erich Wasberg". Undertill med dörrpar och hyllor. Upptill med tre dörrar. Svängt profilerat krön. Ett lod och pendel finns. Bredd 123, djup 54, höjd 210 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat. Lagningar. Slitage och obetydliga skador, klaffen går ej att låsa. Ej funktionstestat.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H167

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
5 000
491
584
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
11 jun 19:29
5 000 SEK
11 jun 19:29
4 800 SEK
11 jun 17:36
4 700 SEK
10 jun 7:47
4 500 SEK
10 jun 7:20
2 000 SEK