Nils Nilsson, olja på duk, stämpelsignerad intygad a tergo av sonen Tore.
"Landskap med träd". 60 x 74 cm.
Vasa Konsthall, Göteborg, "Göteborgskoloristerna", 2007.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10