Konst Modern svensk konst
1310731

Nils Nilsson

(Sverige, 1901-1949)
Nils nilsson, olja på duk, stämpelsignerad intygad a tergo av sonen tore.

Nils Nilsson, olja på duk, stämpelsignerad intygad a tergo av sonen Tore.

"Landskap med träd". 60 x 74 cm.

Vasa Konsthall, Göteborg, "Göteborgskoloristerna", 2007.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
12 000 SEK