Hugo Simberg, linjeetsning, plåtsignerad.
Stuga. Plåtstorlek 9,5 x 12 cm.
Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.
Malme, Heikki: Hugo Simberg - grafiikka. Ateneumin taidemuseon julkaisuja 1989. Nro 277.