Smycken Örhängen
1310903

Georg Jensen

(Danmark, 1866-1935)
Georg jensen, ett par örhängen, sterlingsilver med rosenkvarts.

Georg Jensen, ett par örhängen, sterlingsilver med rosenkvarts

"Heritage" 2019. Stämplade Georg Jensen 2019. Krok. Längd ca 3 cm. Vikt 6 gram.

Smärre slitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
2 500 SEK