Design Möbler
1310950

Algot Törneman

(Sverige, 1909-1993)
David rosén/algot törneman, soffbord "579-112", bordsskiva "röd kvadrat". ab seffle möbelfrabrik.

DAVID ROSÉN/ALGOT TÖRNEMAN, soffbord "579-112", bordsskiva "Röd kvadrat". AB Seffle möbelfrabrik.

Kvadratisk form, stomme i teak. Emaljerad skiva. Signerad och daterad P. Törneman -67. Brännmärkt.
Höjd 53, längd och bredd 90 cm.

Slitage. Repor. Ena benen löst.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H30
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK