William Edward Webb

(Storbritannien, 1862-1903)
William Edward Webb
(Storbritannien, 1862-1903)

William Edward Webb, olja på duk signerad

"Mouth of the Thames". Duk 40,5 x 51 cm.

Krackelyrer främst i bildens högra del. Retusch i nedre vänstra hörnet, vid havets horisont. Obetydligt slitage och färgbortfall vid spännramens yttersta kanter.

Utropspris
12 000 SEK
Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13