Smycken Ringar
1311079

Ring, med tanzanit

Ring, med tanzanit.
Ring, med tanzanit.
Ring, med tanzanit.
Ring, med tanzanit.
Ring, med tanzanit.

18K vitguld. Stämplad HA, Stockholm 1949. Tanzanit diameter ca 10 mm. Storlek 16/50,5. Vikt 3 gram.

Omarbetad tanzanit senare infattad. Tanzanit med nagg och inneslutningar

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
6 000 SEK