Design Övrigt
1311430

Tapio Wirkkala

(Finland, 1915-1985)
Tapio wirkkala, dessertskålar, 13 st, modell 2092, iittala, 1900-talets mitt.

Tapio Wirkkala, dessertskålar, 13 st, modell 2092, Iittala, 1900-talets mitt.

Diverse färger. Höjd 7 cm, diameter 10 cm.

Slitage. Repor.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V6

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
180
1 824
219
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (5 bud)
8 maj 9:51
180 EUR
7 maj 20:54
110 EUR
6 maj 22:20
100 EUR
6 maj 11:02
75 EUR
3 maj 12:34
70 EUR