Konst Klassisk svensk konst
1311437

Frans Wilhelm Odelmark

(Sverige, 1849-1937)
Frans wilhelm odelmark, akvarell, signerad.

Frans Wilhelm Odelmark, akvarell, signerad.

"Alhambra", palatsmiljö från Alhambra. Signerad FW Odelmark, bär påskrift. Bildstorlek, 51,5 x 32 cm.

Vågigt papper eller duk. Ej examinerad ur ram.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
2 500 SEK