Silver Bägare & Skålar
1311768

Bägare, 2 st, samt lock, silver, K. Andersson, Stockholm, 1927, 1922 och 1948.

Bägare, 2 st, samt lock, silver, k. andersson, stockholm, 1927, 1922 och 1948.

Bägare med konande form, invändigt förgylld. Spegelmonogram LL under krona. Höjd 19,5 cm. Vikt 390 g.
Bägare med hamrad yta, konande form. Gustav V:s monogram under krona. Höjd 15 cm. Vikt 298 g.
Lock, invändigt förgyllt, höjd 13 cm, vikt 262 g.

Obetydligt ytslitage. Locket med bucklor.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Klubbat pris
4 600
453
547
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
6 maj 22:36
4 600 SEK
6 maj 22:36
4 550 SEK
30 apr 22:37
4 000 SEK