Möbler Stolar
1311803

Stolar, 3 st, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Målade stolar med unformad, genombruten ryggbricka. Bladhölstrade ben fram, sabelben bak. Klädd och stoppad sits. Sitthöjd 45, höjd 87 cm.

Senare målning. Färgbortfall. Senare klädsel. Slitage.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
2 500 SEK